poniedziałek, 27 stycznia 2014

Wygodne drukowanie online

Ostatnio nazbierało mi się sporo rzeczy do wydrukowania. Moja drukarka nie działa, brak tuszu. W najbliższej miejscowości oczywiście mogę zrobić taki wydruk, ale muszę tam podjechać w określonych godzinach. Chcąc zapewnić sobie wygodę skorzystałam z usług drukarni internetowej IMPRESION.


Dodatkową zachętą była cena i szybkość. Ale od początku. By zamówić wydruk wystarczy wypełnić prosty formularz i przesłać pliki do wydruku. Jeśli nasza skrzynka nie radzi sobie z wysłaniem dużej ilości MB lub z wielkością załączników, możemy podesłać same linki do materiałów. Ja skorzystałam właśnie z tej możliwości, a dokumenty umieściłam po prostu na Dysku Google TU. E-mailowo określiłam również, które pliki mają być wydrukowane w kolorze, a które mają być czarno-białe.

Przykładowo cena za wydruk jednej strony to 0,06 zł. Zastanawiające, że w miejscowym punkcie tego typu płaciłam 0,50 zł za stronę i jeszcze należało samemu się obsłużyć. A online wydruki w kolorze zaczynają się od 0,40 zł. Szczegółowy cennik TU. Poza tym składając zamówienie najpierw dostajemy jego wycenę do akceptacji.

Od wydrukowaniu na swoje materiały czekałam tylko jeden dzień. Ceny za przesyłkę przystępne, zaczynają się już od 6,00 zł. Dla tych co woleliby odebrać osobiście dodam, że firma znajduje się we Wrocławiu.
 
A co wydrukowałam? Głównie różne materiały dydaktyczne dla mojej córeczki. Szlaczki, labirynty, kolorowanki, różne szablony. Codziennie sporo rysuję takie rzeczy, ale zużywamy tego coraz więcej, więc przydadzą się nam też gotowce. 

 


Dodatkowo wydrukowałam dwie kolorowe czytanki. Jakość wydruku bardzo dobra. I skorzystałam od razu z usługi bindowania. 


Uczymy się czytania samogłosek i wykrzyknień na początek. Może potem zajmiemy się sylabami otwartymi. No i liczymy. W każdym razie dzięki szybkiemu wydrukowi mamy gotowe materiały na kilka najbliższych miesięcy.Myślę, że jeszcze nieraz skorzystam z usługi drukowania online. Żeby tak wszystko można było załatwić bez wychodzenia z domu.

 
Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.


Dodam, że obecnie ja i moja córcia jesteśmy przeziębione, więc tym bardziej wygodniejsze jest dla mnie korzystanie z usług internetowych. No i mamy teraz co robić ;)
A Wy korzystacie z tego typu usług online?

29 komentarzy:

 1. kiedy ja coś takiego ostatnio widziałam hehehe

  OdpowiedzUsuń
 2. to faktycznie bardzo tanio, ja po znajomości kiedyś wydrukowałam sobie strone za 20 gr , czarno białą oczywiście - a tak normalnie to ok 80 chcą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas za ksero płaci się po 20 gr, a u tu 6gr.

   Usuń
 3. fajna alternatywa. Ja drukuję za 30 gr, przy większej ilości opłaca się online

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie niestety stacjonarnie tylko po 50 gr. mąż gdzieś znalazł jeszcze jeden punkt, to go podliczyli po 1zł. Masakra jakaś.

   Usuń
 4. Nawet nie wiedziałam że tak można :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie 35-40 gr za stronę, więc tym bardziej warto bez wychodzenia z domu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mam takiej potrzeby, bo kolorowy i czarny tusz mam zawsze, już się tak przyzwyczaiłam, bo sporo drukowałam swoim uczniom :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A moje drukarka już długo nieaktywna.

   Usuń
 7. W moim szkolnym ksero płaci się za wydruk po 30 gr i też trzeba się samemu obsługiwać ;p Ta forma wydruku jest bardzo fajna, jednak ja mam swoja drukarkę ;D Chociaż coś ostatnio odmawia mi posłuszeństwa :D

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie stacjonarnie jest po 10 gr. ale w tym przypadku i tak opłaca się jeśli mamy więcej materiałów do druku. Fajna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuję za namiar. Póki co, moja drukarka działa, ale dobrze wiedzieć, że jest alternatywa.

  OdpowiedzUsuń
 10. nie wiedziałam że można drukować przez Internet, nie kupuję już tuszu do drukarki bo rzadko z niej korzystałam a tusz szybko zasycha.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie ja zawsze też miałam taki problem. Drukarki używałam sporadycznie, kupowałam tusz, a po miesiącu, gdy chciałam coś wydrukować, to znowu nie działała.

   Usuń
 11. Szok i niedowierzanie :) to dziwne, ale w naszej okolicy nie ma czegoś takiego :( a na pewno by się przydało. Jak Dawid drukował trzy sztuki licencjatu to spędził w ksero około 3 godzin... nie zachęca to do kolejnej wizyty. A tak by sobie przyszło spokojnie pocztą :)
  __________________________________
  http://testandwrite.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. a ja nie mam drukarki, super sprawa!

  OdpowiedzUsuń
 13. U mnie w mieście również jest drogo, jeśli chodzi o drukowanie ... Ksero zresztą niewiele tańsze. Dlatego 2 lata temu zaopatrzyłam się w urządzenie wielofunkcyjne. Nie muszę już latać za kserem, czy drukowaniem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie ciągła eksploatacja drukarki za droga.

   Usuń
 14. Świetnie, ze napisałaś takiego posta! Drukowałam kiedyś kilka stron w kolorze u siebie w mieście i zapłaciłam 17zł...

  OdpowiedzUsuń
 15. No słuchajcie , ja sprawdziłem to jest prywatny adres, pewnie ktoś drukuje i wysyła, bo i cena nie byłaby tak atrakcyjna, można sprawdzić samemu, jak się przestanie opłacać to może i usługa zniknąć ale póki jest to jest to najtańsza oferta w sieci i warta uwagi i niech będzie jak najdłużej , zpdr

  OdpowiedzUsuń
 16. No genialny pomysł, dzięki! nie jest to co prawda jakaś drukarnia wielkoformatowa niemniej jednak daje naprawdę radę jeśli chodzi o zadowolenia malucha.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.