niedziela, 7 kwietnia 2024

Yakari vs Lucky Luke

Dzisiaj zapraszam Was na recenzje kolejnych dwóch komiksów. Dwie dobrze znane serie, dwaj bohaterzy, których znać powinien każdy: Yakari i Lucky Luke.   • Tytuł: Yakari. Śnieżny ptak. Tom 18

Scenarzysta: Job

Ilustrator: Derib

Rok wydania: 2024

Wydawnictwa Egmont


                                Tytuł: Lucky Luke. Siedem opowieści o Lucky Luke'u. Tom 42

                                Scenarzysta: René Goscinny

                                Ilustrator: Morris

                                Stron: 48

                                Rok wydania: 2024
Moja recenzja:


Lucky Luke. Siedem opowieści o Lucky Luke'u.

Tym razem znajdziemy Lucky Luke w siedmiu odsłonach, a dokładnie w siedmiu krótkich opowieściach. Możemy czytać je naraz lub po prostu, gdy znajdziemy wolną chwilkę. Poniżej możecie zobaczyć tytuły tych świetnych historii.

Czego możemy się spodziewać tym razem? Oczywiście napaści Indian, barowych burd, ulicznych strzelanek oraz saloonowych przygrywek pianisty. To wszystko w towarzystwie odważnego i sprytnego Lucky Luke. Jak zwykle pomoże niejednemu mieszkańcowi Dzikiego Zachodu. W tym komiksie szybko udaje nam się zapoznać z codziennym życiem tamtego czasu i miejsca. To album, który czytałam na raty i to było dla mnie wygodne. Nie zawsze mam czas, aby przysiąść do pełnometrażowego albumu o tym kowboju. 


Yakari. Śnieżny ptak


Yakari wraz ze swoją przyjaciółką Tęczą za sprawą Wielkiego Królika zostaje przeniesiony do północnej części Ameryki aż do tundry. Tam mają okazję poznać klimat tej zimnej krainy. 

Na swojej drodze spotykają także nieznane przez siebie zwierzęta. Są to: lemingi, puchacz śnieżny, zając polarny czy renifery. Poznają też woły piżmowe i białe wilki. Yakari jak zwykle umie przychylić do siebie zwierzęta, dlatego wiele z nich udziela im pomocy w przetrwaniu w tej dzikiej i zimnej krainie.
Wraz z Yakarim i Tęczą poznajemy trudy życia na tundrze. Wiele zwierząt żyje w stadach, bo tak łatwiej jest im przetrwać. To ciekawa podróż, którą odbywamy z głównym bohaterem. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.