piątek, 19 kwietnia 2024

Kaczor Donald 3/2024 - 30 lat magazynu!

Na pewno znacie dobrze Kaczora Donalda, a czy wiecie, że magazyn "Kaczor Donald" ma już 30 lat? Dokładnie 28 kwietnia 1994 roku ukazał się pierwszy numer polskiego wydania. Z tej okazji zapraszam Was dziś na potrójną recenzję pozycji o tym nietuzinkowym kaczorze.Tytuł: Kaczor Donald, Magazyn 3/2024
Redaktor naczelny: Jolanta Tomala
Stron: 100
Data premiery: 09.04.2024
Wydawnictwo Egmont

"W tym numerze:

ŚWIĘTUJEMY 30 LAT MAGAZYNU!
• Ogromna dawka komiksów z disnejowskimi bohaterami
• Detektywistyczne zagadki
• Eksperyment z Diodakiem
• Figle figlarzy z Kaczogrodu

A do tego:
Przedruk pierwszego wydania magazynu „Kaczor Donald” z 1994 r.!
• Wielki Konkurs dla wszystkich kaczkofanów!

PREZENT NUMERU: ZESTAW PRANKÓW!

 

Moja recenzja:

Przyznam się, że byłam bardzo podekscytowana na ten urodzinowy numer. Zaczęłam oczywiście czytanie od pierwszego numeru. To fantastyczny pomysł z tym przedrukiem magazynu z 1994 roku. Czytałyśmy go razem z córką. Pierwszy komiks to "Kaczor Donald. Fryzjer doskonały". To świetna historia potwierdzająca, że Kaczor Donald co by nie robił, to zawsze wyjdzie z tego zwycięsko i po mistrzowsku. Do tego wspaniała dawka humoru. Oczywiście mamy też bieżący numer magazynu. Tam czeka na nas także dawka przezabawnych komiksów z Kaczorem Donaldem oraz z jego przyjaciółmi w roli głównej. To aż 100 stron czytania i oglądania.


Jako dodatek do magazynu dodano zestaw zabawnych pranek. Może uda się Wam nabrać jakichś znajomych.Kolejne pozycje, które chciałam dziś Wam pokazać, to dwie niezależne serie zawierające prześmieszne historyjki z życia Kaczora Donalda, Sknerusa McKwacza, Myszki Miki i innych mieszkańców Kaczogrodu i Myszogrodu.


Tytuł: Nautilus powraca. Tom 3/2024

Seria: Gigant Poleca

Tutaj wraz z bohaterami Kaczogrodu i Myszogrodu przenosimy się do roku 1878. W Paryżu trwa Wystawa Światowa. Tam Donald, Mickey, Daisy i Minnie spotykają Kapitana Nemo, który zabiera ich na okręt "Nautilius". W ten sposób zaczyna się ich morska przygoda.

Czeka na Was tu 9 bardzo śmiesznych i pełnych przygód historii. Nie zabraknie też Sknerusa i Diodaka. Przygotujcie się na sporą dawkę humoru w wydaniu Walt Disney'owskich postaci. Choćby taki Diodak wymyśli wehikuł czasu o minimalnym zasięgu, aby uniknąć gaf i innych drobnych niepowodzeń. To przecież musi się skończyć czymś nieprzewidzanym ;)Tytuł: Galaxy IV. Tom 2/2024

Seria: Gigant Poleca Extra

Jak czytamy na okładce, czołowi kosmolodzy potwierdzili, że bez kaczek jest w kosmosie dość nudno. Stąd te kosmiczne przygody Kaczora Donalda i jego przyjaciół właśnie w kosmicznym świecie. Tym razem czeka na Was 10 mega śmiesznych galaktycznych opowieści. Zaczynamy od "Wujek Sknerus. Odyseja Ko(s)miczna." Sknerus by nie płacić podatków i zdobyć jeszcze więcej bogactw wyrusza w podróż kosmiczną. Jego celem jest złota planeta. Zabiera ze sobą Donalda, Hyzia, Dyzia i Zyzia oraz Diodka. Czeka ich naprawdę ciekawa i długa podróż po kosmicznych galaktykach. Możemy liczyć na sporą dawkę humoru, dużo energii i ruchu na ilustracjach. Będzie się działo i Kaczor Donald na pewno będzie miał przy tym sporo udziału.
Myślę, że 30-lecie magazynu Kaczor Donald to świetna okazja, aby sięgnąć po te komiksy pełne żartu i przygody.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.