poniedziałek, 28 listopada 2022

Z Egmont Komiksy dla każdego

Kolejny miesiąc z nowościami komiksowymi Wydawnictwo Egmont.


Tytuł: Emma i Wioletta. Prawdziwy powód, tom 4

Scenariusz: Jérôme Hamon

Rysunki: Lena Sayaphoum

Stron: 48

Rok wydania: 2022To już trzeci tom przygód sióstr, które próbują spełniać swoje marzenia. Przed nimi ciągle nowe wyzwania i ważne decyzje do podjęcia. Nastolatki na szczęście mają siebie i rodziców, na których zawsze mogą liczyć. Są też przyjaciele...

To przygody o tańcu i codziennym życiu młodych dziewczyn. To historie, które wciągają. Ilustracje pokazują piękno tańca i co najważniejsze odczucia bohaterów. Kto czytał poprzednie części, chętnie sięgnie po kolejne.Tytuł: Mój pierwszy komiks 5+. Pan Borsuk i pani Lisica. Karnawał, tom 5

Scenariusz: Brigitte Luciani

Rysunki: Eve Tharlet


Stron: 32

Rok  wydania: 2022To już kolejna część przygód Pana Borsuka i pani Lisicy. Jak zwykle czekają na nas piękne ilustracje. Zwierzęta są namalowane w taki sposób, że od razu wzbudzają wielką sympatię. Tym razem opowieść rozpoczyna się podczas srogiej zimy. Do norki pana Borsuka i pani Lisicy przybywają babcia i dziadek.

Zwierzęta próbują radzić sobie z zimą zabawą, tańcem i śpiewem. Czeka ich karnawał. Czy wszystko im się uda?

To bardzo ładny komiks, który można już czytać najmłodszym. Zwierzęta są bardzo sympatyczne, a ich charaktery jak ludzkie bardzo zróżnicowane. 
Tytuł: Klasyczne baśnie Disneya. 
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Scenariusz: Régis Maine

Rysunki: Santiago Barreira

Stron: 64

Rok wydania: 2022


Okazuje się, że również klasyczne baśnie można przedstawić w postaci komiksu. Na początek "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków".

Pierwsze strony to przedstawienie postaci.

Kolejne strony to baśń o Śnieżce przedstawiona za pomocą pięknych ilustracji autorstwa Santiago Barreira oraz dymków z dialogami. Baśń sama w sobie jest piękna, zawsze urzekająca i wzruszająca. Jak zawsze liczy się tu prawdziwa przyjaźń, miłość i dobroć płynąca z serca. Natomiast forma komiksu to bardzo ciekawe podejście do tej baśniowej opowieści.


Piękne ilustracje, magiczne jak w filmowej opowieści wytwórni Disneya.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.