sobota, 22 października 2022

Komiksy - nowe tomy

Kolejne tomy komiksów przed nami: Malutki Lisek i Wielki Dzik, Yakari i Delisie. Wszystko od Wydawnictwa Egmont.


Tytuł: Malutki Lisek i Wielki Dzik. Trzy słowa

Scenarzysta /Ilustrator: Berenika Kołomycka

Rok wydania: 2022

Stron: 48


Zawsze z wielką niecierpliwością czekamy na komiks z serii Malutki Lisek i Wielki Dzik. Mimo że jest dedykowany młodszym czytelnikom, to ja z moją córką bardzo go lubimy. Tym razem autorka znów nas nie zawiodła.

Mamy okazję obserwować zwierzęta w trzech różnych rozdziałach. W pierwszym z nich dowiadujemy się, że dla każdego nicnierobienie, leniuchowanie czy wypoczywanie wygląda całkiem inaczej.


Kolejny rozdział to "Maleńkość". Zwierzęta wspólnymi siłami próbują uratować ryjówkę. Tu dowiemy się wiele o znaczeniu każdego choćby najmniejszego.


Ostatni rozdział pozwala zaś nam dostrzec prawdziwą miłość i to za sprawą dwóch wiewiórek: młodej i starej.


Jak zwykle polecam Wam ten komiks, naprawdę całą serię, na pewno nie pożałujecie. Znajdziecie tam piękne historie o rzeczach ważnych oraz przyjemne ilustracje.


Tytuł: Yakari. Lot kruków. Tom 14

Scenarzysta: Job

Ilustrator: Derib

Rok wydania: 2022

Stron: 48To już kolejna przygoda tego małego indiańskiego chłopca o imieniu Yakari. Tym razem w jego poczynaniach pomoże mu przyjaciółka Tęcza.

Powolny Łoś opuścił wioskę kierowany przez żądnego władzy kruka Mik-Maka. Opowieść chwilami jest dość mroczna. Wszystko za sprawą kraczących i atakujących ptaków. Na szczęście sytuacje może i tym razem uratować odważny Yakari. 


Jest to bardzo żywiołowy komiks, o czym świadczy nie tylko wiele wykrzyknień w dymkach, ale również mnóstwo akcji na ilustracjach. Co rusz coś się tam dzieje, a Yakari jak zawsze popisze się odwagą.

Jeśli lubicie przygodę, to ten album będzie dla Was odpowiedni. 
Tytuł: Delisie. Mniam, mniam, mniam. Tom 2

Scenarzysta: Maciej Kur

Ilustrator: Magdalena "Meago" Kania


Rok wydania: 2022

Stron: 48To już drugi tom przygód tej zwariowanej rodzinki mieszkającej w Delilandzie.

Tym razem historia zaczyna się w Muzeum Smaków i Gustów w Alakart. Gdy odnajduje się zaginiona karta książki kucharskiej Nektaru, pojawiają się tam kucharki Mąka, Mleko i Cukier. Wybierają Ramen, aby ona ugotowała zupę z tego zaginionego przepisu. Jak to się skończy dla tej młodej dziewczyny? Czy sprosta temu wyzwaniu i popularności?

Możecie liczyć na mnóstwo szczegółowych ilustracji, na długie dialogi i moc humoru, a do tego ciągle na nowe dania i smaki.

To wszystko zostało narysowane przez Magdalenę "Meago" Kania, która specjalizuje się w ilustracjach w stylu kartonowym i azjatyckim. Postacie charakteryzują się dużymi oczami oraz szczegółową mimiką twarzy. Wszystko jest ciągle w ruchu. Nie ma czasu na nudę.

Chcecie się dobrze bawić, zapraszam ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.