sobota, 4 czerwca 2022

"Wiara, nadzieja, miłość. Przewodnik po życiu chrześcijańskim" Benedykt XVI

W całym tym zgiełku dnia codziennego nie można zapomnieć o wierze i duchowości. Miałam ostatnio okazję sięgnąć po książkę Wiara, nadzieja, miłość. Przewodnik po życiu chrześcijańskim z Taniejksiazki.pl.  Jest to zbiór tekstów Benedykta XVI, które do tej pory nie były przeze mnie znane. 

Tytuł: Wiara, nadzieja, miłość. Przewodnik po życiu chrześcijańskim

Autor: Benedykt XVI

Stron: 320

Rok wydania: 2022

Wydawnictwo ZnakMoja recenzja:

Benedykt XVI był papieżem w okresie od 19 kwietnia 2005 do 28 lutego 2013. To papież, ale także nauczyciel chrześcijańskiego życia. To światowej klasy teolog. Książka ta to zbiór jego ważniejszych tekstów poświęconych trzem cnotom bożym: wierze, nadziei i miłości.

Sięgając po tę lekturę chrześcijańską, nieco się obawiałam, że może być napisana w sposób podniosły i może też mało zrozumiały dla zwykłego człowieka. Okazało się jednak, że Benedykt XVI pisał w sposób jasny i klarowny.

Jego homilie i rozważania to piękne przesłania dla życia chrześcijańskiego. Całość podzielona jest na trzy części: Wiara, Nadzieja, Miłość. Warto do tych tekstów sięgać, gdy tylko poczujemy duchową pustkę, niezrozumienie lub wątpliwość. Są tam poruszane ważne wartości w życiu chrześcijańskim, które warto w swoim życiu pielęgnować.

Encykliki Benedykta XVI pozwalają w prosty sposób człowiekowi zbliżyć się do Boga i go zrozumieć. To książka religijna, która powinna trafić do osób, które pragną zgłębiać swoją wiarę oraz chcą na co dzień czerpać z łask bożych. Teksty wybrane przez Tomasza Samulnika OP to krótkie fragmenty, które można rozważać każdego dnia.

Jest to książka chrześcijańska z Taniejksiazki.pl, którą można wybrać dla siebie, ale również podarować komuś, kto wie, że warto sięgać po Pismo Święte oraz książki przybliżające nam istotę chrześcijaństwa.


1 komentarz:

  1. Mam ten zbiór i na pewno w wolnej chwili do niego zajrzę, gdyż jestem bardzo ciekawa treści.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.