poniedziałek, 31 stycznia 2022

Na ferie: koloruj, naklejaj, maluj

U nas ferie właśnie się rozpoczęły. Córka ma zajęcia w domu kultury, ale także szuka sobie zajęć w domu typu: czytanie, malowanie, prace techniczne. Dla młodszych dzieci nudzących się w domu polecam nowe kolorowanko-naklejanki i wodne malowanie od Harperkids.
Tytuł: Przygody Misia Paddingtona / Muminki

Seria: Koloruj i naklejaj

Autor: zbiorowe opracowanie/Izabela Karpiszuk

Premiera: styczeń 2022

Stron: 24Moja recenzja:

Tym razem rządzi Paddington. To postać według mnie bardzo sympatyczna i lubiana. Dlatego kolorowanie z tym bohaterem powinno się podobać dzieciom.

Każda ze stron to rysunek, które maluch może pokolorować dowolnie lub wzorując się na naklejkach, które może dokleić do każdej kartki. Każda taka pokolorowana strona może stanowić osobną historyjkę. Warto z dzieckiem powymyślać ciekawe przygody. Będziemy mieli wtedy świetne połączenie rozwoju motoryki małej z mową.Kolejna książka to niesamowite Muminki. Tu też możemy malować te stworki zamieszkujące Dolinę Muminków. Do tego mnóstwo kolorowych naklejek. 

To jak zwykle historyjki o ciekawej przyjaźni.


Do kompletu do misia Paddigtona mamy jeszcze z tej serii wodne malowanie. 
Tytuł: Przygody Misia Paddingtona

Seria: Wodne kolorowanie

Autor: zbiorowe opracowanie

Premiera: 26.01.2022

Stron: 16

To super zabawa w malowanie bez farb. Wystarczy nam woda i pędzel. Pokazywałam już wam kiedyś tego typu malowanki. Wracam z nimi z powrotem, bo uważam, że warto tego typu produkty kupować naszym dzieciom. Moja córka bardzo lubiła to malowanie.Tu kolorowanie skupia się na pierwszych chwilach Paddingtona w Londynie. Kto oglądał film, to doskonale na pewno pamięta spotkanie misia najpierw z gołębiem, a potem z całą rodziną Brownów.

Te książeczki to ciekawy sposób na spędzanie czasu z dziećmi, zwłaszcza gdy pogoda nie sprzyja wychodzeniu na dwór.

1 komentarz:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.