czwartek, 10 grudnia 2020

Mój pierwszy zegar

Czas jest ważny dla każdego. Dlatego znajomość zegara to bardzo ważna umiejętność. Dziś przychodzę do Was z książeczką, która ułatwi rodzicom i dzieciom to zadanie.Tytuł:
Mój pierwszy zegar. Akademia mądrego dziecka

Autor: Rhea Gaughan, Mara van der Meer, Natalie Munday, Kylie Hamley

Ilustrator: Becky Down

Stron: 10Moja recenzja:

Książka jest kartonowa, wytrzymała i bezpieczna dla młodszych dzieci dzięki zaokrąglonym rogom. Wyposażona jest w specjalny zegar z ruchomymi wskazówkami. Możemy z jego pomocą uczyć nasze dziecko odczytywania godzin. 


Jedna ze stron to zegar z ruchomymi wskazówkami. Kolejne strony to rozkład dnia kilku przedszkolaków. Mamy tu małe zwierzątka, które najpierw szykują się do przedszkola, a potem spędzają ciekawie czas. Jest to krokodyl Karol, żyrafa Żaneta, tygrys Tomek i Sylwia słonica.

Zadaniem dziecka jest ustawianie czasu zgodnie z zegarami wskazanymi na kolejnych stronach książki. Do tego czka czytelnika wiele dodatkowych zadań, które uczą spostrzegawczości, a także liczenia.


Książka dedykowana jest dla dzieci w wieku 3-5 lat, ale będzie także odpowiednia dla każdego dzieciaka, który jeszcze nie opanował zegara wskazówkowego. To czynność, która przyda nam się na całe życie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.