niedziela, 6 grudnia 2020

Bing na Mikołajki

Historyjki o Bingu chyba nigdy nie znudzą się maluchom. To przygody małego króliczka, które mogą bawić każdego dnia.Tytuł: Bing. Bajki w 5 minut przed snem
Autor: Beata Żmichowska
Ilustrator: Animaccord
Stron: 176


To książka, która przyda się rodzicom, którzy lubią czytać swoim dzieciom przed snem. Tu znajdziemy 10 bajeczek, które ukoją nasze pociechy do snu. Jak ważne jest wspólne czytanie i spędzanie wspólnie czasu z naszymi dziećmi, chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Dlatego warto mieć  w gotowości takie fajne bajeczki.

Pierwsza z nich "Cień" opowiada o zabawie Binga ze swoim cieniem. Flop mu wyjaśni, jak go znaleźć, gdy nie ma słońca i jesteśmy w domu. Takie proste opowiadanie, które pozwoli dziecku zrozumieć rolę cienia.


Kolejne bajeczki też powinny spodobać się Waszym przedszkolakom.


Tytuł: Bing w ogrodzie. Książka z otwieranymi okienkami
Autor: Emma Drage
Stron: 12

To natomiast pięknie wydana książeczka dla najmłodszych z grubymi tekturowymi stronami i okrągłymi rogami. Czytanie i oglądanie tej pozycji na pewno nie będzie nudne.

Na kolorowych stronach znajdziemy króliczka i jego małych przyjaciół. Natomiast w specjalnie ukrytych miejscach ujrzymy zaskakujące rzeczy.Co takiego Bing dostrzegł na drzewie? Czy to ptak?

Nie, to tylko zagubiona piłka!

Takie odkrywanie okienek pomaga dziecku skupić się na historyjce. Może też być świetnym motywatorem do nauki mówienia. Tak właśnie można poznawać nowe słowa i uczyć się je poprawnie wypowiadać.Tytuł: Bing. Książka do wyklejania
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Acamar Films, Brown Bag Films and Tandem Ltd.

Stron: 16Ta książeczka świetnie podsumuje przygody króliczka. Tu dzieci same będą mogły zdecydować, jakie spotkają go przygody. 

Są to piękne ilustracje, które dzieci mogą uzupełnić za pomocą specjalnych naklejek.Może dzieci zrobią pożywny koktajl? Co by tu do niego użyć? Może ananas i marchewka, a kto lubi napój z bananem? To będzie dopiero zabawa.


Jesteśmy na spacerze. A co tam pływa w stawie? Może cała kacza rodzina?

Co najlepsze można te naklejki przykleić w nowym miejscu i opowiedzieć całkiem nową historię.

Seria przygód z Bingiem dostępna na stronach  Wydawnictwo HarperCollins Polska.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.