niedziela, 23 sierpnia 2020

Pomóż mi przetrwać - książki dla dzieci o przyrodzie

Seria książek "Pomóż mi przetrwać" dedykowana jest dzieciom wrażliwym i przyjaznym naturze. Jak autorka dodaje we wstępie, jest to książka dla osób chcących mądrze wspierać przyrodę.

Tytuł: Elwirka na śnieżnej pustyni /Porwanie jeża Eliasza
Autor: Ewa Nowak
Ilustracje: Anna Łazowska
Seria: Pomóż mi przetrwać. Akademia Mądrego Dziecka
Stron: 32

Data premiery: 12.08.2020
Moja recenzja:

Zanim czytelnik pozna Elwirkę, przemierzy wraz z jej rodzicami mroźne czeluście Antarktydy. Pingwiny cesarskie to największe z pingwinów.

Ta pięknie ilustrowana książka opowiada o życiu pingwinów. W prosty, ale dość dokładny sposób autorka opowiada o trudach wychowania młodych w lodowym klimacie.


To książka zbliżająca dziecko do świata natury. Czytając, czuje się, jakbyśmy byli tuż obok małego pingwinka.

Na końcu książki znajdziecie dodatkowo planszę edukacyjną z podstawowymi informacjami o pingwinie cesarskim. 


Druga książeczka "Porwanie jeża Eliasza" to przejmującą opowieść o życiu małego jeża. Poznajemy jego losy już od pierwszych dni. Zabrany od mamy wychowywany jest przez ludzi.Autorka porusza tutaj ważny temat. Często ludzie zabierają do domu małe zwierzątka, sądząc, że zostały opuszczone przez rodziców. Bywa jednak, iż są w błędzie. Tak dzieje  się właśnie w przypadku małego Eliasza. Dlatego czeka go długa podróż do domu...

To wartościowa lektura ucząca dzieci od małego poszanowania dla przyrody i rozsądnego pomagania zwierzętom. Warto sięgać po takie lektury.


1 komentarz:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.