wtorek, 26 listopada 2013

Znowu coś przeciwdeszczowego - Polar Proof Nikwax

Pogoda ostatnio nie rozpieszcza, pisałam już o tym kilka razy i dziś ponownie w tym temacie. Pokażę Wam jakie efekty uzyskałam po zastosowaniu Polar Proof Nikwax, czyli środka impregnującego do odzieży z włókien syntetycznych, w tym polarowej, wełnianej oraz z fleece'u.


Opis produktu:

Impregnuje oraz utrzymuje właściwości wodoodporne i oddychające dzianin.

Nikwax Polar Proof® został specjalnie zaprojektowany i zoptymalizowany do odzieży polarowej: na pojedynczych włóknach pozostawia elastyczną warstwę hydrofobową, co pozwala oparom wilgoci przedostać się na zewnątrz, zachowując właściwości oddychające i optymalizując wydajność w deszczową pogodę. Ponadto, powstrzymuje plątanie się nitek polaru, przedłużając jego żywotność.

Nikwax Polar Proof® to produkt bezpieczny w użytkowaniu z produktami polarowymi. Jest oparty na wodzie, niepalny, nie zawiera lotnych związków organicznych (związki VOC) ani fluoropochodnych węglowodoru. Środek został specjalnie zaprojektowany i zoptymalizowany do odzieży polarowej: zapewnia trwałą hydrofobowość (DWR), zachowując przy tym właściwości oddychające.
Nikwax Polar Proof® nie wymaga ciepła do wytworzenia DWR, dlatego dla uzyskania najlepszych efektów nie jest potrzebne suszenie w suszarce automatycznej.

Nadaje trwałą hydrofobowość, redukując zwiększanie ciężaru i zachowując właściwości oddychające i izolację polaru w deszczową pogodę.

 


Cena: około 28,00 - 35,00zł
Pojemność: 300ml
Producent: Nikwax


Bezpieczeństwo w użyciu:

Nikwax bardzo stara się zminimalizować wpływ środków Nikwax na środowisko i użytkowników. Środki do pielęgnacji i impregnacji Nikwax powstały na bazie wody (WaterBased), nie zawierają aeozoli, są niepalne, bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Nie zawierają niebezpiecznych rozpuszczalników ani lotnych związków organicznych (związków VOC), są całkowicie wolne od fluoropochodnych węglowodoru (które – jak wykazano – na długo pozostają w środowisku i wiążą się je z poważnymi problemami zdrowotnymi).Moja opinia:

 
Użyłam tego produktu do polaru swojego i męża. Polar Proof jest bardzo łatwy w użyciu. Wystarczyło uprać w pralce odzież wraz z tym preparatem. Zastosowałam do tego specjalną miarką, którą z płynem włożyłam bezpośrednio do bębna.
Oba polary przed zastosowaniem preparatu wchłaniały wodę. Mój zwykły od razu, męża już bardziej techniczny po chwili.
Tak to wyglądało. Najpierw polar damski.


Teraz polar męski.


Jak widać na zdjęciach po zastosowaniu i wysuszeniu polary są całkowicie wodoodporne. To co na nich widać to woda, która w ogóle nie wsiąka. Szczerze nie spodziewałam się takiego efektu.

Jedyny minus to chemiczny zapach wyczuwalny po wyjęciu odzieży z pralki. Na szczęście wywietrzył się podczas suszenia. Oba polary stały się również miękkie.

Jak wiadomo polar dobry jest na różne wycieczki, czy to górskie, czy zwyczajne do lasu, gdy może zaskoczyć nas pogoda deszczem, czy choćby mżawką. Dzięki zastosowaniu Polar Proof nasze polary stały się wodoodporne i nie będą chłonęły wilgoci. Dodatkowo odzież nie stanie się przez to cięższa i będzie nadal wygodna.


Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

http://www.nikwax.com/pl-pl/

By otrzymać próbkę jednego z produktów Nikwax wystarczy poprawnie wypełnić Quiz TUTAJ.


Znacie już produkty tej marki? Ja niedługo przedstawię Wam kolejne.

16 komentarzy:

 1. Ale fajna miarka ;) Taka by mi się przydała

  OdpowiedzUsuń
 2. kurczę,ciekawy post, nie widziałam czegoś takiego

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna sprawa- zwłaszcza na teraz, kiedy ciągle pada....

  OdpowiedzUsuń
 4. ja chyba bym się bała tego typu środków

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Producent zapewnia, że są bezpieczne dla środowiska.

   Usuń
 5. Ciekawy produkt, nie spotkałam...

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale ciekawy produkt, nie wiedziałam, że takie coś istnieje ;) Warto wiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.