środa, 15 czerwca 2016

"Dziękuję ci, Cukierku!" W.Cichoń + zapowiedź DREAMS Wydawnictwo

Kto by pomyślał, że to już szósta część przygód kota Cukierka, którą już mamy u siebie i czytamy. Przygotowałam dla Was jej krótką recenzję, a na koniec będzie też zapowiedź wydawnicza.Tytuł: Dziękuję ci, Cukierku!
Autor: Waldemar Cichoń
Ilustracje: Dariusz Wanat  
Rok wydania: 2016
Stron: 72
Wydawnictwo DREAMS 


Moja recenzja: 

Sięgając po tą książkę zastanawiałam się, czy kolejne przygody niesfornego kota Cukierka nas jeszcze czymś zaskoczą, ale przede wszystkim myślałam, co tam słychać u naszego bohatera i reszty rodziny.

Oczywiście kolejna część jak zwykle pięknie wydana, gruba okładka, wytłoczenia i połysk. W środku piękne ilustracje pokazujące, że chłopcy: Maciek i Marcel znów podrośli, ale te ich śmiechy, miny i wszelkie aktywności wciąż bawią. Córka z wielkim uśmiechem po nią sięgnęła. Sama na razie jedynie przegląda obrazki, których sporo, choć na jednym z nich przeczytała też zadowolona "BILETY".

Co wieczór czytaliśmy kolejne rozdziały historii kota Cukierka i Tradycji, bo jak pamiętamy Cukier nie jest już jedynym kotem w domu. Dowiedzieliśmy się tym razem, kto został Superbohaterem, detektywem i co to za "Dzikie Koty" wystąpiły w jednym z rozdziałów. I choć koty zawsze zostają w coś plątane, to jak się okazuje nie zawsze są winowajcami. Nie tylko nie znudziły nas ich perypetie, ale już na dobre wciągnęły.

Oczywiście jeśli ktoś nie czytał poprzednich części, to też się połapie w sytuacji, ale nie będzie wiedział czemu to wszelkie podejrzenia padają zawsze na barki Cukierka.

W tej nowej książce nie zabrakło dobrego humoru i prześmiesznych dialogów również z udziałem głowy rodziny. Kolejny raz się nie zawiodłyśmy.

--------------------------------------------
Czekamy też na nowość wydawnictwa, na drugą część przygód Pampiludków. Recenzja pierwszej części "Pampiludki i tajemnice wiary" TU.
 
premiera - czerwiec 2016 r.


"Pampiludki i Królestwo Niebieskie"
Asia Olejarczyk


A co Wy czytacie teraz swoim dzieciom? U nas trochę tego ostatnio jest.

7 komentarzy:

 1. Nasz chłopczyk uwielbia czytać takie książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa książeczka.
  My ostatnio czytaliśmy Tappiego.

  OdpowiedzUsuń
 3. ja czekam aż dotrze do nas seria humorki. aktualnie rządzi Basia ;-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.