poniedziałek, 29 lutego 2016

"Pampiludki i tajemnice wiary" Asia Olejarczyk

Książki córce czytamy, choćby codziennie na dobranoc. Tym razem trafiliśmy na książkę szczególną, bo próbująca wyjaśnić poważne zagadnienia tajemnicy wiary w bajkowy sposób.


Tytuł: Pampiludki i tajemnice wiary
Autor: Asia Olejarczyk Ilustracje: Agnieszka Filipowska
Cena: 24,90zł
Rok wydania: 2016
Stron: 64
Wydawnictwo DREAMSPampiludki i tajemnice wiary to książka jakiej jeszcze nie było: z prostotą i dziecięcą wrażliwością wyjaśnia znaczenie trudnych zagadnień wiary chrześcijańskiej, a każda przygoda bohaterów uchyla przed Czytelnikiem kawałek Nieba.

Moja recenzja:

Pierwsze spotkanie z Pampiludkami zafundował mojej córce mąż. Ja natomiast tylko się przysłuchiwałam temu z drugiego pokoju. Pamiętam jak mąż pytał córkę o bliźniego, którego spotkali główni bohaterowie książki, czyli Alimemek i Gideon. Okazało się, że może nim być zwierzątko TUP TUP. 

A jeśli zastanawialiście się co oznacza "Hosanna" to tu pomocne będzie spotkanie z Aniołem. Okazuje się, że tak ważne i trudne pojęcia można przedstawić w tak przystępny sposób. Bohaterowie od pierwszej chwili wzbudzają sympatię. Same rozdziały są dość krótkie, dla nas świetne do czytania przed snem. Oczywiście dla mojej córki nawet w takim wydaniu tajemnice wiary są ciężkie do zrozumienie, ale jest to książka ułatwiająca na pewno nie jednemu rodzicowi tłumaczenie tych kwestii.

Do tego ilustracje przenikające do tekstu, snujące się razem z opowieściami, często w tęczowych i pozytywnych barwach. A sama książka jest w twardej, połyskującej oprawie.
 
Na pewno będziemy wracać do tej lektury, bo temat wiary nie należy do łatwych. Myślę, że to pozycja świetnie uzupełniająca Biblię obrazkowej dla dzieci, którą mamy.
http://miraga80.blogspot.com/search/label/K%C4%85cik%20Czytelniczy%20Dziecka

Co myślicie o takich lekturach dla dzieci? Warto czytać?

6 komentarzy:

 1. Myślę,że moja chrześnica byłaby zadowolona z takiej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zabawne postacie, na pewno podobają się każdemu dziecku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tytuł bardzo nam się podoba, aż zaprasza do lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ciekawa ksiażeczka;)jeszcze nie mam dzieci ale kto wie moze w przyszłosci sie przyda;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.