środa, 16 września 2015

Jestem kobietą, dbam o siebie i o rodziców

Chyba nikt nie wątpi, że w życiu do pełni szczęścia konieczne jest zdrowie. Gdy zachorujemy lub ktoś z naszej rodziny, potrafi to nam spędzić sen z powiek. Niedawno na FB pisałam Wam o swojej babci, u której kilku lekarzy zdiagnozowało złośliwego raka. Na szczęście była to mylna diagnoza, ale ten cały czas, gdy już w pewien sposób trzeba było się z tym pogodzić, był dla nas naprawdę ciężki. I choć nie zawsze da się zaradzić chorobie, to warto badać się profilaktycznie, aby zawsze dać sobie szansę na wyleczenie i dalsze życie.


Nie tylko moja babcia, ale również moi rodzice odwiedzają dość często lekarzy. Niestety obecnie, aby dostać się do swojego lekarza rodzinnego, czekają 5-7 dni od rejestracji. Kolejki do specjalistów mających kontrakt z NFZ czasem sięgają blisko roku, tak jest u nas na przykład z kardiologiem; krócej, bo pół roku teściowa czekała zaś na wizytę do urologa. Choroba jednak nie będzie czekać tyle czasu, dlatego często muszą korzystać z prywatnej służby zdrowie i z badań, za które sami zapłacą. Do tego lekarze rodzinni wcale nie są tacy skorzy, by zlecać nawet podstawowe badania i wypisywać skierowania. Inaczej jest, gdy jednak mamy już zrobione wyniki, w takiej sytuacji na ich podstawie szybciej można trafić do lekarza odpowiedniej specjalizacji.

Dlatego warto zainteresować się kampanią profilaktyczną "Jestem kobietą, dbam o siebie i o rodziców", której organizatorem i realizatorem jest ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych Diagnostyka. To już czwarty etap tej akcji, która tym razem uświadamia jakie badanie są istotne dla osób po 50-tce i które warto wykonać. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie www.kobieta.diagnostyka.pl.

http://www.kobieta.diagnostyka.pl/?utm_source=reachblogger&utm_medium=blogi&utm_campaign=miraga80.blogspot.com

I jak zwykle podczas udziału w tej kampanii można wziąć udział w KONKURSie i zdobyć dodatkowo nagrody. wystarczy jedynie wypełnić krótki formularz konkursowy i odpowiedzieć na pytanie "Dlaczego bierzesz udział w kampanii?".

A dla każdego uczestnika nagroda gwarantowana:

Bon zniżkowy na pakiet badań z 70% rabatem:
- 15 badań dla kobiet 50+ 
[Morfologia krwi pełna, TSH, OB, Kwas moczowy, Glukoza, Kreatynina, GGTP, ALT, TSH, Cholesterol całkowity, Estradiol, Wapń całkowity, Fosfor nieorganiczny, Ca-125, Ca 19-9, CA 15-3]
- 12 badań dla mężczyzn 50+ 
[Morfologia krwi (pełna), OB, Kwas moczowy, Glukoza, Kreatynina, GGTP, ALT, TSH, Lipidogram (CHOL, HDL, LDL, TG),  Testosteron, Ca 19-9, PSA całkowity]
Termin realizacji bonu to 31.12.2015, a takie badania można wykonać w ponad 400 placówkach Sieci Diagnostyka w całej Polsce.

Dbajmy więc nie tylko o siebie, o swoje dzieci, ale i o rodziców, i naszych dziadków.

13 komentarzy:

 1. to ładnie, że jako blogerka promujesz tę akcję:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też o tej akcji dziś napisałam :) Bardzo dobra akcja :)

  OdpowiedzUsuń
 3. super sprawa, zdrowie najważniejsze

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto poświęcić czas na profilaktyczne badania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Już kiedyś pisałyśmy, że jesteśmy zadowolone z tego laboratorium, w którym mamy założone konto. Świetna akcja, bardzo przydatna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniała akcja, rzeczywiście zdrowie jest najważniejsze i musimy o nie dbać:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie akcje sa bardzo potrzebne.Mam schorowaną mamę,czasami brak mi sił na nasza służbę zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja ostatnio do rodzinnego czekałam 3 tygodnie ...

  OdpowiedzUsuń
 9. warto robić badania profilaktyczne...czasami warto nawet zapłacić;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja już po raz kolejny biorę udział w tej akcji i bardzo mi się ona podoba. Zachęciłam moich rodziców do tego, żeby poszli na badani, bo jednak 70 % zniżki to bardzo dużo.

  OdpowiedzUsuń
 11. ja też i bardzo mnie ona ucieszyła, moja mama raczej nie była skora do tego, żeby pójść na badania, a dzięki tej zniżce udało się ją przekonać. Mam nadzieję, że w przyszłości będą organizowane podobne kampanie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.