sobota, 8 czerwca 2024

Komiksy "Malutki Lisek i Wielki Dzik. Niezwykłość. Tom 9" i "Smerfy i zakochany czarownik. Tom 32"

Zaprezentuję Wam kolejne tomy znanych już nam dobrze komiksów. Jeden to klasyka: Smerfy, a drugi uwielbiany osobiście przez nas Malutki Lisek i Wielki Dzik.


Tytuł: Malutki Lisek i Wielki Dzik. Niezwykłość. Tom 9

Scenarzysta: Berenika Kołomycka

Ilustrator: Berenika Kołomycka

Stron: 48

Rok wydania: 2024

Wydawnictwa Egmont

Bardzo miło było nam powrócić do tej wspaniałej serii opowiadającej o przyjaźni Dzika i Lisa. Zawsze miło się nam czyta ich wspaniałe przygody. Autorką tego albumu jest Berenika Kołomycka. Co ciekawe, inspiracją do powstania tej serii był jej ukochany pies Lisisław Foks.

Tym razem przygody naszych ulubionych zwierzątek toczą się w ich spokojnej dolince. Malutki Lisek podczas swoich zabaw nie zwraca uwagi na innych mieszkańców okolicy i często im dokazuje swoimi bezmyślnymi harcami. Jego figle przysparzają wiele kłopotów małej myszce. Okazuje się, że słowo "przepraszam" nie przychodzi mu tak łatwo.

To kolejny tom uczący wspaniałych postaw w życiu. Naprawdę warto z dzieckiem czytać taką piękną literaturę w postaci komiksu. Jak zwykle zachwyca mnie także piękno ilustracji i ta niezwykłość, która płynie z treści i jednocześnie obrazu. To album, który w prosty sposób pokazuje ważne wartości: przyjaźń, empatię, a także cierpliwość.

Z całego serca polecam Waszym dzieciom ten wspaniały komiks.
-----------------

Tytuł: Smerfy i zakochany czarownik. Tom 32

Scenarzysta: Alain Jost, Thierry Culliford

Ilustrator: Jeroen De Coninck

Stron: 48

Rok wydania: 2024

Wydawnictwa Egmont


Naprawdę ten komiks o Smerfach mocno zaskakuje, ponieważ przedstawia postać Gargamela w całkiem nowej odsłonie. Okazuje się, że czarownik czuje się bardzo samotny. Smerfy chcą wykorzystać sytuację, aby zmienić go w poczciwego człowieka. Cały misterny plan Smerfów jest realizowany krok po kroku. Gargamel zaczyna wyglądać i zachowywać się inaczej. Czy Roksana, którą ostatnio poznał, będzie chciała mieć z nim do czynienia?To jak zwykle pełna humoru historia. Trudno się nie śmiać, gdy widzi się Gargamela tęskniącego za miłością ;)

W dodatku w bardzo ciekawy sposób Smerfy współpracują z Gargamelem. On słucha ich rad i wykonuje ich misterny plan, a wszystko to po to, aby zdobyć ukochaną. Dzieje się bardzo wiele, fabuła na pewno Was zaskoczy, zwłaszcza zakończenie. Warto sięgnąć po kolejny tom ze Smerfami, jeśli chcecie się dobrze bawić.

1 komentarz:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.