sobota, 9 lutego 2019

Dziewczęcy komiks o Smerfach

Po obejrzeniu filmu animowanego "Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski" przybyło nieco bohaterów, a dokładnie bohaterek występujących w bajkach o Smerfach. To już u nas kolejny komiks o tych niebieskich stworkach.
Komiks o Smerfach dla dziewczynek
Tytuł: Smerfy i Wioska Dziewczyn. Zdrada Jaskierki. Tom 2
Scenarzysta: Thierry Culliford, Luc Parthoens
Ilustrator: Alain Maury
Rok wydania: 2018
Stron: 48
Wydawnictwo EgmontMoja recenzja:

To już drugi tom historii Smerfów opowiadający o Wiosce Dziewczyn. Tym razem historia zaczyna się od współzawodnictwa między Burzą a Osiłkiem w Wielkich Zawodach Drzewa Smerfów, które odbywają się co roku w Wiosce Dziewczyn. Ostatnia konkurencja odbywa się przed wodospadem. Gdy okazuje się, że zawody nadal nie dają odpowiedzi, kto zwyciężył, Smerfy zauważają coś niepokojącego. Poziom wody w rzece gwałtownie się obniża.

Przygoda nabiera tępa. Bohaterami są zarówno znane nam już dobrze "stare" Smerfy, jak i Smerfy - Dziewczyny. Między przyjaciółkami: Burzą i Jaskierką dochodzi do konfliktu, co jeszcze bardziej potęguje problemy. Jako głos rozsądku służy tu nie Papa Smerf, a Wierzba.

Akcja jest bardzo dynamiczna, zaskakuje i z ciekawością można śledzić cały komiks, nie spodziewając się, jak się skończy.

Wyjątkowo barwne są też ilustracje. To nowe obszary dla naszych Smerfów, ale też i dla czytelnika. Tego typu komiksy czyta się szybko i chętnie czeka się na kolejne tomy.

Co myślicie o przygodach Smerfowych Dziewczyn?

6 komentarzy:

 1. Smerfy - bajka mojego dzieciństwa, tylko wtedy nie było mowy o większej ilości "smerfów dziewczynek" niż blond Smerfetka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Smerfy... i zawsze uważałam za nisprawiedliwe, że tak mało tam niebieskich dziewczynek ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodanie nowych postaci żeńskich brzmi ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój syn bardzo lubił ta bajeczkę, ale kiedy to byłooo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowne. Super pomysł na książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie ma to jak Smerfy, dobre w każdym wieku ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.