wtorek, 31 lipca 2018

Bajki dla chłopców i dziewczynek

Pięknie wydane bajki nadają się nie tylko do wspólnego czytania i oglądania, ale także na prezenty. Dziś pokażę Wam kilka różnych pozycji, które trafiły nie tylko do mojej córki, ale także do jej rówieśników.


Bajki nawiązujące do filmowych bohaterów, zwłaszcza te o superbohaterach mogą zainteresować wielu chłopców. A gdy dodamy, że każda z przygód takiej postaci trwa zaledwie 5 minut czytania, to już chyba znajdziemy więcej chętnych na takie historie.
Tytuł: Spider-Man. Bajki 5 minut przed snem
Stron: 192
Rok wydania: 2018

"Spider-Man..." to bardzo dynamiczna bajka i nie wygląda na zwykłą dobranockę, ale właśnie takie jest jej przeznaczenie. Ta książka to zbiór 12 bajek o Spider-Manie, które (każdą z nich) można przeczytać swojemu dziecku w 5 minut.

To historie przeznaczone dla małych fanów Petera Parkera, czyli nastolatka, który za sprawą ugryzienia przez pająka staje się Człowiekiem - Pająkiem. To on na co dzień wykorzystuje te szczególne moce, by pomagać słabszym i potrzebującym. 

Co ważne w takiej bajce, to dobro pokonuje zło i zwycięża, więc można potem spać spokojnie.

Kolejna pozycja natomiast nawiązuje do Star Wars. 
Tytuł: Star Wars. Nowa kolekcja bajek
Autor: Christopher Nicholas, Courtney Carbone
Stron: 128
Rok wydania: 2018
Któż z nas nie zna Gwiezdnych wojen i całej trylogii filmów stworzonej przez George’a Lucasa? Ostatnio nawet moja córka zainteresowała się tymi kinowymi hitami. 
Książka "Star Wars..." właśnie świetnie wprowadza małego czytelnika w ten galaktyczny świat.

Jest to książka opisująca sporą ilość postaci występujących w filmie. Tu na przykład poznajemy rycerzy Jedi.


I kolejny kultowy bohater, czyli Han Solo i jego wierny włochaty przyjaciel Wookie.

To właśnie ta książka może być doskonałym wprowadzeniem dla kolejnych fanów Star Wars. Ilustracje bardzo dobrze odwzorowują każdą z postaci, a opisy przybliżają ich funkcje, ale także charaktery. To małe kompendium wiedzy o bohaterach.
Jeśli Wasze dzieci chcą wiedzieć więcej o Star Wars, zasypują Was różnymi pytaniami na temat postaci, to ta pozycja jest właśnie dla Was.

No i w końcu coś typowego dla dziewczynek, czyli bajki o księżniczkach. 
Tytuł: Elena z Avaloru. Nowa kolekcja bajek
Stron: 128
Rok wydania: 2018

Tym razem jest to Elena z Avaloru. Wraz z nią przenosimy się do magicznego świata, gdzie spotkamy jaguny, duchy zwierząt i dziwne stwory nobliny.

Elena będzie musiała się zmierzyć z różnymi przeciwnościami w tym niezwykłym świecie. Na szczęście po swojej stronie będzie miała oprócz swojej światłości umysłu także uczynne i przyjacielskie jaguny.

Przygody księżniczki są ciekawe, nie podobne do innych i budujące spore napięcie. Elena dorasta na oczach czytelnika. To pięć różnych historii, gdzie księżniczka Elena przekona się jak ważne w życiu są: rodzina i przyjaciele.

Na uwagę zasługuje nie tylko ładne wydanie tej książki, ale także barwne ilustracje, które zachwycą na pewno niejedną czytelniczkę.

Te niezwykle barwne bajki znajdziecie na stronach Wydawnictwa Egmont.

A co Wy polecacie z nowości książkowych dla dzieci?

2 komentarze:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.