wtorek, 12 czerwca 2018

"Zadziwiające życie..." Misha Maynerick Blaise

Pośród wielu książek dla dzieci warto czasem sięgnąć po coś nietuzinkowego. Takie propozycje oferuje właśnie ART Egmont.
Tytuł: ART. Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?
Autor: Misha Maynerick Blaise
Rok wydania: 2018
Stron: 144

Wydawnictwo ART Egmont

Moja recenzja:


Jest to książka dużych rozmiarów, w twardej oprawie, z kartkami dobrej jakości, błyszczącymi i śliskimi. Sam jej wygląd sprawia, że może być dobrą ofertą na prezent dla dziecka. To co najlepsze jednak znajdziemy w środku.

Jest to na pewno książka dla dzieci, które lubią zgłębiać wiedzę o świecie. Sam tytuł mówiący, że każdy z nas jest wszechświatem, wzbudza we mnie zainteresowanie i tak pewnie będzie też z młodym czytelnikiem. Jest to pozycja dla naszych dzieci, ale i nas samych. Wspólnie możemy dowiedzieć się bardzo wiele o świecie, w którym żyjemy i którego częścią jesteśmy właśnie my.

Co łączy nas z roślinami, a co upodabnia nas do wielu zwierząt? Sami się zdziwicie ile wspólnego mamy chociażby z psami i szympansami. 

Inny fakt poruszony w książce stanowi, że człowiek to przede wszystkim cztery pierwiastki: tlen, wodór, węgiel i azot. Jak się okazuje to te same cztery pierwiastki, które tworzą większość elementów wszechświata: słońce, oceany, skorupę ziemską, atmosferę. Zaskakujące, ale prawdziwe. 

Książka skrywa w sobie mnóstwo ciekawostek i faktów. To nie tylko biochemiczne odkrycia, ale także genetyczne powiązania człowieka z innymi organizmami żywymi.

Do tego wszystkiego każda ze stron to doskonała ilustracja treści, które wraz z młodszymi dziećmi możemy wspólnie omawiać.

To książka na wiele ciekawych wieczorów. To też mnóstwo naukowej wiedzy zaprezentowanej w wyjątkowy i przystępny sposób.

Nauki nie trzeba się bać, wystarczy sięgnąć tylko po "Zadziwiające życie". Kto chętny?

2 komentarze:

  1. Piękna książka, za czasów mojego dzieciństwa nie było tak ładnie wydanych pozycji...

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.