sobota, 25 listopada 2017

Książki według zainteresowań, propozycje Egmont

Minął własnie piątek, piąteczek jak w każdym tygodniu, ale jedyny taki w roku, bo był to Black Friday. Okazuje się jednak, że w większości sklepów ta promocja trwa do końca weekendu. Myślę, że najchętniej skorzystałabym z mega okazji na zakup książek, także tych dziecięcych. Stąd poniższe zestawienie kilku pozycji, może komuś się przyda.
Pierwsza z nich dedykowana jest dla starszych dzieci, można też z niej korzystać wspólnie z dzieckiem. 


Tytuł: Megasztuczki dla małych magików
Autor: Jay Joshua
Rok wydania: 2017
Stron: 112
Wydawnictwo Egmont
To wielka księga dla przyszłych magików. Zdradzonych zostanie tu wiele sztuczek, które będzie można wykonać samemu lub z pomocnikiem. Potrzebujemy tylko kilka elementów, dużo koncentracji i zacięcia, a każdy z nas może wcielić się w rolę Magica.
Poniżej książka, która może być dedykowana dla chłopców, ale zainteresowała także mnie oraz moją córkę. Bo co wiemy o autach, o tym jak powstawały, jak rozwijała się ta branża?Tytuł: Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe
Autor: Michał Leśniewski
Rok wydania: 2017
Stron: 88Jak to sie wszystko zaczęło? Był pierwszy rower - welocyped, a potem cztery kółka...


W książce z barwnymi ilustracjami odzwierciedlającymi rzeczywisty wygląd aut i ich rozwój technologiczny znajdziemy także wiele informacji związanych z samochodami. Zobaczymy jak wyglądał ubiór kierowcy, co należało zrobić, gdy chciało się skręcić bez migaczy. Znajdziemy tam też opis pierwszych Rajdów Monte Carlo. 

Dla fanów motoryzacji gratką będzie też opis polskiego samochodu Warszawa. Moja córka nie wiedziała nic na jego temat i bardzo się nim zainteresowała. A dalej mamy malucha, fiata 125p i finalnie Bugatti Veyron. Książka, która nie tylko jest ciekawa, barwna, ale też stanowi ciekawą propozycję na prezent.

Dalsze książki to już kolejne części opisujące przygody znanych nam już bohaterów: Gromoryka i kota Gaduły oraz Fredka.Tytuł: Liczę sobie. Król Gromoryk i jajko na miękko 
Autor: Wojciech Widłak
Ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło
Rok wydania: 2017
Stron: 32 

Tytuł: Fredek i miara wszystkiego
Autor: Zofia Stanecka
Ilustracje: Marta Szudyga
Rok wydania: 2017
Stron: 48

To książeczki aktywizujące. Czytamy, oglądamy ilustracje i wykonujemy najróżniejsze zadania. To nauka co jest większe, a co mniejsze, co dłuższe, co krótsze. 

Tym razem Król Gromoryk i kot Gaduła zmierzą się z nie lada zadaniem, którym będzie przygotowanie jajka na miękko. Tych dwoje naraz to oczywiście gwarancja dynamicznej akcji oraz wielu śmiesznych sytuacji.

A co słychać u Fredka? Zajmie się ważeniem i mierzeniem dosłownie wszystkiego. Tutaj czytelnik będzie miał okazję dołączyć się do tych eksperymentów.

To pozycje dedykowane odpowiednio dla wieku 4+ i 5+, ale tak naprawdę przygody bohaterów będą bawić także starsze dzieci.

Jak widzicie jest w czym wybierać z oferty Wydawnictwa Egmont.

Czy coś Wam się szczególnie  spodobało?

8 komentarzy:

 1. Nasz maluch na pewno byłby zachwycony Megasztuczkami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy tej książce wskazane zaangażowanie rodzeństwa lub rodziców ;)

   Usuń
 2. Sama często kupuję swojemu dziecku takie książeczki, świetna sprawa :)
  Mogłabyś poklikać w linki w najnowszym poście TUTAJ ? Dzięki :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja córka czyta prawie wszystko jak leci :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzieciaki jak chcą to wszystko czytają jak leci :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.