środa, 12 kwietnia 2017

"Połącz kropki. Warszawa"

O tym jak u nas są lubiane "kropkowe zadania" pisałam w poście Połącz kropki... od kropki do kropki... Tym razem jednak chcę Wam pokazać książkę, która oprócz ćwiczenia małej motoryki zapewnia sporą dawkę wiedzy, tu akurat o Warszawie.

Tytuł: Połącz kropki. Warszawa
Autor: Agata Toromanoff
Rok wydania: 2017
Stron: 48
Wydawnictwo Egmont

Moja recenzja:

Książka jest wielkości A4, do tego sztywna okładka. 


Zaczynamy od mapy.


W środku jedna strona to realne zdjęcie obiektu znajdującego się w Warszawie wraz z opisem. Jeśli to zabytek, to oczywiście mamy okazję poznać jego historię. Druga strona to  ponumerowane kropki, które po połączeniu stworzą opisany wcześniej obiekt. 
U nas zanim córka zajmie się łączeniem kropek, najpierw czyta informacje o danym budynku czy pomniku. Oprócz Pałacu Kultury i Nauki pojawia się tam m.in: Grób Nieznanego Żołnierza, Zamek Ujazdowski, Pałac Prezydencki czy też Syrenka Warszawska. Ze współczesnej Warszawy możemy podziwiać Metro, Most Świętokrzyski, a także Centrum Nauki Kopernik.


Ta pozycja to nie tylko dla dziecka ćwiczenia grafomotoryczne, nauka i utrwalanie liczb do około 250, ale także świetny wstęp do rozmowy o stolicy Polski. Poznamy tam najważniejsze zabytki tego miasta, ich historię, a także zobaczymy jak Warszawa zmienia się współcześnie. Według mnie to fantastyczna pozycja, która swoją ciekawą formułą zachęca czytelnika-rysownika do poznania tego miasta.

Dostępne są także warianty z innymi miejscami: Kraków i Paryż.

Co myślicie na temat takiej nauki o naszej stolicy?

9 komentarzy:

 1. Jak dla mnie super. My mamy Kraków. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się takie połączenie... Napewno dziecko będzie bardziej zaciekawione jak przy okazji ma też zadanie do wykonania :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze jest połączyć zabawę z nauką :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna. Zachęciłaś mnie do kupna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna ta książka, jutro lecę ją kupić. Zapraszam rówież na mojego bloga: http://lubimy9.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne rozwiązanie, uwielbiam połączenie nauki i zabawy !

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.