piątek, 28 marca 2014

"W pewnym teatrze lalek" Lidia Miś

Dziś o pewnej książce przykuwającej uwagę nie tylko ilustracjami.

Tytuł: W pewnym teatrze lalek
Autor: Lidia Miś
Ilustracje: Laura Aldofredi
Cena: 29,90zł 28,41 zł
Rok wydania: 2014
Stron: 128
Wydawnictwo DREAMS

Do teatru lalek przybywa nowa marionetka Perełka. Jest niedoświadczona i nigdy nie występowała na scenie. Do roli aktorki pomagają jej przygotować się nowi przyjaciele: Kamilla, Babcia, Miś i Kaczka. Plejada marionetek, jawajek i pacynek wiedzie na pozór beztroskie życie, co rusz wcielając się w nowe kreacje. Okazuje się jednak, że aktorstwo niesie ze sobą wiele wyzwań, a teatr jest czymś więcej niż pracą – jest całym ich światem!

Książka W pewnym teatrze lalek w sposób zabawny, a zarazem wzruszający opowiada o kształtowaniu charakteru, partnerskich relacjach i przynależności do grupy. To opowieść o budowaniu własnej tożsamości, rozpoznawaniu emocji oraz o otwartości na potrzeby innych.


Moja recenzja:

I choć jest to opowiadanie o jawajkach, marionetkach i pacynkach, to naprawdę w pewien sposób mnie wciągnęło.

Perełka to nowa porcelanowa laleczka, która trafia do teatru. Uczy się nie tylko odgrywania ról na scenie, ale samego życia. Poznaje nowe emocje, odczucia, rodzące się w niej uczucia. Widzimy jak kształtuje się jej charakter i co ma na to wpływ.


Jest delikatna jak porcelana, z której jest zrobiona, ale z czasem z każdym nowym doświadczeniem staje się twardsza.

Nie wiem dla jakiego wieku jest dedykowana książka, ale mi przypadła do gustu. Dla córci (lat 4) głębszy sens jeszcze niezrozumiały. Oglądamy na razie ilustracje. Są na każdej stronie, bardzo urocze  i pomagają nam sobie wyobrazić co się tam dzieje, w tym pewnym teatrze.
Nie brakuje też smutnych momentów i nauki jak radzić sobie z czyimś odejściem. A zakończenie jak to w życiu, najprawdziwsze. 

Książeczka nie tylko wzbudzająca uśmiech, ale i dość wzruszająca.


A co tam nowego na Waszych półkach? Nasze pozycje na bieżąco możecie zobaczyć na dole na pasku bocznym.

9 komentarzy:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.