środa, 16 października 2013

Dziennikarstwo obywatelskie, czy jest popularne?

Dziś jeszcze jeden wpis na moim blogu, ani kosmetyczny, ani dzieciaczkowy.

Chciałam Was zapytać co myślicie o dziennikarstwie obywatelskim.
Oczywiście jako blogerka lubię dzielić się różnymi treściami z czytelnikami. Jednak jak na razie nie jest to miejsce zbytnio pokazujące moje poglądy w ogóle.

Niedawno trafiłam na portal Interia360.pl, gdzie każdy z nas może zostać dziennikarzem. Opowiedzieć o czymś według swojego mniemania.

  Portal INTERIA.PL

Mogą to być kontrowersyjne artykuły dotyczące polityki, kryzysu w Polsce czy na świecie, czy też zwykłe treści mówiące o ciekawym miejscu, eventcie czy książce.

Jak jest u Was z czytaniem takiego, niesponsorowanego materiału?

Ja czasem naprawdę mam ochotę wyrzucić swoje frustracje na temat choćby naszej polityki, urzędników, przedszkoli, ale przeważnie tłumię to jakoś w sobie. Kto wie, może właśnie znalazłam miejsce, gdzie moje emocje zostaną rozładowane. To oczywiście wszystko w planach, bo myślę też o wrzuceniu tam jakiś informacji o ciekawych miejscach z Polski, które uwielbiam odwiedzać, czy po prostu zwyczajnej recenzji przeczytanej przeze mnie lektury. Bo przecież nie można żyć tylko rozgoryczeniem ;)

Zresztą bardzo mnie cieszy, że są miejsca, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami. TV oglądam rzadko i często czerpię informacje ze świata i Polski z portali internetowych. Jednak nie opatrzone żadnym merytorycznym komentarzem stanowią jedynie suche fakty, czasem niewiele warte.


Są też na FB TUTAJ.


To jak się zapatrujecie na takie dziennikarstwo? Warto czytać?

16 komentarzy:

 1. myślę, że to baaardzo dobry pomysł ;) na pewno warto sporóbować ;) może to się stanie Twoją pasją ;) pooozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wątpię, bo słabo u mnie ze zdolnościami dziennikarskimi, ale póki hejterzy mnie nie zniechęcą to może coś się tam jeszcze pojawi.

   Usuń
 2. Pisz śmiało chętnie poczytam. ZAPRASZAM NA KONKURS.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dla mnie bardzo fajny pomysł i bardzo ciekawe miejsce w internecie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja lubię sobie popisać, chętnie też poczytam Twoje teksty :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam strony, raczej nic tam nie napiszę - ale mam nadzieję, że poczytam coś twojego // od razu zapraszam na rozdanie, do wygrania: kominek i 15 woskow YankeeCandle :)) a wystarczy tylko komentarz :D http://lllilian.blogspot.com/2013/10/rozdanie-woskow-yankee-candle-15-woskow.html

  OdpowiedzUsuń
 6. oo! moze cos sama naskrobię! Uważam że każda taka inicjatywa jest dobra! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziennikarstwo obywatelskie w Polsce,w brew pozorom nie jest na takim złym poziomie jak mogłoby nam się wydawać. W większości zdjęcia w gazecie F... pochodzą własnie od zwykłych ludzi, podobnie często nagrania z miejsc wypadków itp.
  Strona wydaje się fajna, jednak wydaje mi się, że jeśli chodzi o niektóre tematy typu religia czy polityka, to będzie cenzura i już.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy artykuł trafia do akceptacji i może zostaje zredagowany, ale cenzura, to chyba za duże słowo.

   Usuń
  2. Po przejrzeniu tekstów stwierdzam, że cenzury nie stwierdzono :) Niektóre teksty są naprawdę mocne.

   Usuń
  3. Też zauważyłam, że jest to miejsce, w którym można sie w końcu wyrazić.

   Usuń
 8. Nie cenzurujemy tekstów :) Ten serwis tworzą i teksty redagują intenrauci. Nie ma opcji politycznych i właściwych poglądów. Jedynym ograniczeniem jest przestrzeganie prawa.

  Magda z Interia360

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo pozytywna inicjatywa, choć bycie dziennikarzem nie polega na wylewniu swoich poglądów, a przede wszystkim na byciu obiektywnym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziennikarz powinien być obiekty, gdy przedstawia fakty. Ale już komentując to wszystko raczej nie da się zachować obiektywizmu do końca. Tak myślę.

   Usuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.