piątek, 26 czerwca 2020

Dziecięce książki na wakacje

Od jutra nasze dzieci zaczynają już prawdziwe wakacje. Warto, aby w końcu odpoczęły od laptopów i monitorów komputerowych. Stąd moja propozycja książek na wakacje od Wydawnictwa HarperCollins Polska.


Przygód Basi chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Tym razem dziewczynka wraz z rodziną szykuje się na wakacje. 

Tytuł: Basia i biwak
Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Marianna Oklejak
Stron: 24Spędzą ten czas pod namiotem w lesie nad jeziorem. Czeka ich wielka wyprawa poprzedzona przygotowaniami i pakowaniem. A potem jak to na biwaku czasem słońce, czasem deszcz, ale zawsze z rodziną fajnie jest. To książka nie tylko pod namiot, ale na każdy wyjazd wakacyjny. Przecież zawsze znajdzie się chwila na czytanie.
Nie zapominajmy także o maluszkach. Im zawsze i wszędzie możemy czytać i opowiadać. Na pewno chętnie spędzą czas w lesie, obserwując przyrodę. Potem możemy utrwalić tę wiedzę, przeglądając książkę z serii Akademia Mądrego Dziecka.

Tytuł: W lesie. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa
Autor i Ilustrator: Nathalie Choux
Stron: 10Jest to książeczka przeznaczona dla maluszków. Tekturowe kartki ułatwiają jej samodzielne przeglądanie, a zaokrąglone brzegi są w pełni bezpieczne.

Książeczka oprócz kolorowych obrazków i podpisów zawiera ruchome elementy. Są to ukryte obrazki, które zaskakują, ale też pozwalają się dziecku rozwijać manualnie.Dla dzieci uczących się ciągle czytać polecam natomiast serię Czytam sobie - poziom 1.

Tytuł: Czytam sobie. Figle w fokarium. Poziom 1
Autor: Marcin Sendecki
Stron: 32"Figle w fokarium" to krótkie opowiadanie o fokach z Helu. Wakacje to czas, gdy dzieci chętnie odwiedzają miejsca, gdzie mogą zobaczyć różne zwierzęta na żywo. Często rodzinnie udają się do zoo, papugarni, oceanarium, czy właśnie do fokarium. Myślę, że takie opowiadanie to świetny przerywnik między wycieczkami.Każda strona to duża ilustracja i jedno, dwa krótkie zdania do przeczytania. Dzieci mają szansę poznać tu foki: Bubasa i Undę, a przy okazji potrenują samodzielne czytanie. 


Odpowiadając na umieszczone w książce dodatkowe pytania, sprawdzą się też w czytaniu ze zrozumieniem.


Dla fanów Maszy mam natomiast filmowe opowiadania. Jest to zbiór ośmiu ciekawych i oczywiście prześmiesznych historyjek opowiadających o przygodach małej Maszy i Niedźwiedzia oraz ich przyjaciół. Tytuł: Masza i Niedźwiedź. Najpiękniejsze opowieści
Autor: Magda Stojicic, Renata LisStron: 192

Jedna z historii "Na biwaku" świetnie nadaje się na czas wakacji.

Niedźwiedź wraz z Maszą i Pandą wyrusza w odległe miejsce, gdzie chce oddać się swojej malarskiej pasji. Mieszanka osobowości tych trzech postaci zaowocuje wieloma kłótniami podczas tej wyczerpującej wędrówki.

Każde z opowiadań jest dość krótkie i opatrzone ilustracjami w formie kadru z bajki. Książeczka bardzo dobrze się prezentuje i nadaje do samodzielnego czytanie. Natomiast młodsze dzieci na pewno chętnie posłuchają tych bajeczek z ust swoich rodziców.

Wypoczywajcie Kochani w te wakacje, ale nie zapominajcie o książkach, które w fantastyczny sposób uzupełnią Wasz aktywny wypoczynek.

Na koniec w prezencie dla Was:

rabat w wysokości -35% 

na hasło: WAKACJE2020 

w terminie 26.06-05.07 

na całą ofertę książek dostępnych w Egmont.pl

3 komentarze:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.