sobota, 3 lutego 2018

Kolorowo z Egmont dla dzieci

Wydawnictwo Egmont już od stycznia przygotowało nowe pozycje dla najmłodszych. Dziś pokażę Wam kilka z nich. Najpierw te dla maluchów, a na koniec komiks.

Na początek kreatywne malowanki. 

Tytuł: Kiedy słonko świeci /Kiedy pada deszcz
Autor: Marzenna Dobrowolska
Rok wydania: 2018
Stron: 48
Jest to zbiór dość prostych kolorowanek tematycznych. Pierwsza z nich idealnie nadaje się na okres wiosenno-letni, a druga to rysunki związane z jesienią i okresem zimowym. Aby dziecku było łatwiej dobrać kolor kredki, często jest namalowana pod rysunkiem. To nie jest jednak nudna kolorowanek, bo mamy tu też sporo kolorowych ilustracji oraz napisów do przeczytania. Świetnie się też nada do rozmowy o porach roku  i o tym, co wtedy można robić.Dołączone zostały także duże naklejki, to chyba dodatek, który lubi każde dziecko.


I książka dla maluszków do wspólnego oglądania z rodzicami.

Tytuł: Lisek i przyjaciele

Autor: Zbigniew Dmitroca
Rok wydania: 2018
Stron: 22
To już kolejna część z serii Akademia Mądrego Dziecka. Książka składa się z twardych kartonowych stron z zaokrąglonymi rogami. Tak więc dziecko może ją przeglądać także samodzielnie. Książkę można też dotknąć i poczuć, tym razem każda kolejna kartka to oczy jakiegoś zwierzaka z wierszyka.Sam wierszyk natomiast na każdej stronie ma coś w rodzaju powtarzanego refrenu. Jeśli rodzic będzie czytać go dziecku dość uważnie, to maluch ma szansę nauczyć się tego fragmentu na pamieć. Byłoby to wówczas coś w rodzaju wspólnego czytania. To kolejna  tego typu ciekawa książeczka wydawnictwa.

A na koniec komiks, kolejna część przygód znanych nam dobrze Smerfów.Tytuł: Smerf Dzikus. Tom 19
Scenarzysta: Luc Parthoens, Thierry Culliford
Ilustrator: Alain Maury
Data wydania: 24.01.2018Stron: 48Tym razem przygody sympatycznych Smerfów rozpoczną się od tragedii. W ich lesie pojawi się pożar, który strawi nie tylko część lasu osłaniającego wioskę, ale także ich domy i zapasy na zimę. Smerfy zmuszone tym faktem wyruszą w nieznane im strony lasu w poszukiwaniu pożywienia. Tam po raz pierwszy natkną się na nieznanego im osobnika. Później okaże się, że to Smerf Dzikus.

Przygody nabiorą dynamizmu, gdy pojawi się Gargamel. Czy i tym razem Smerfom uda się wyrwać z jego potrzasku i jaką rolę w tym będzie pełnił nowy Smerf? O tym wszystkim przeczytamy w pełnym humoru komiksie.Co Wam się spodobało?

7 komentarzy:

 1. Egmont faktycznie jest rewelacyjny dla dzieci. Moi siostrzeńcy mają dużo książek tego wydawnictwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze można znaleźć coś tam dla swojego dziecka.

   Usuń
 2. O jej ale mamy teraz retrospekcji z dzieciństwa ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Egmont ma cudowne książeczki,a komiksy córka uwielbia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniałe propozycje dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.