poniedziałek, 2 marca 2015

Jestem kobietą, dbam o siebie i dziecko

Odkąd moje dziecko jest na tym świecie, stało się dla mnie najważniejsze. Na pewno tak czuje większość matek. W każdym razie ja jestem tą szczęśliwą mamą, która ma swoją ukochaną córeczkę. Miłość do dziecka to jednak nie tylko czerpanie energii z jego uśmiechu i każdego nowego kroku. To również dbałość o jego byt, wychowanie i zdrowie. 

Jak wiecie lub nie, moja córeczka od września chodzi do przedszkola i co rusz borykamy się z różnymi infekcjami. Zastanawiam się, czy nie zrobić jej badań krwi, bo nie wiem, czy to u niej jedynie normalny proces budowania odporności. Pamiętam, że jeszcze zanim moja córka skończyła pierwszy rok, nasza pediatra szybko decydowała się na zlecanie tego typu badań. Teraz już robi to niechętnie, nie wiem na czym to polega i w czym tkwi problem. Jakiś czas temu robiliśmy badanie tarczycy (TSH) na nasze życzenie i tu już musieliśmy się sporo natłumaczyć, aby pani doktor była skłonna do wypisania takiego skierowania. 

W Polsce Ministerstwo Zdrowia zaleca tzw. badania bilansowe. Ale chyba każdy z nas wie, że ważne są badania profilaktyczne i to także dotyczy naszych dzieci. To nie tylko morfologia i badanie moczu. Choćby oznaczenie glukozy może pozwolić wykryć szybko początki cukrzycy. Inne badania krwi mogą odkryć celiakię, alergie pokarmowe i choroby pasożytnicze. Rodzice często zauważają symptomy choroby, choć są one niejednoznaczne i nawet lekarz może je zlekceważyć. Dopiero wyniki takich badań są podstawą do postawienia właściwej diagnozy. Niestety lekarze nie zawsze o nich informują. A teraz jako matka muszę zadbać nie tylko o siebie, ale też o swoich najbliższych.

Stąd też polecam Wam kampanię profilaktyczną "Jestem kobietą, dbam o siebie i dziecko", ogłoszoną przez
ogólnopolską sieć laboratoriów medycznych Diagnostyka. Szczegółowe informacje na temat badań i zakresu akcji znajdziecie na stronie www.kobieta.diagnostyka.pl
http://www.kobieta.diagnostyka.pl/?utm_source=migra80&utm_medium=blogi&utm_campaign=reachblogger

Przy okazji można wziąć udział w specjalnym KONKURSIE, w którym do wygrania są świetne nagrody. 


Poza tym nagrodą gwarantowaną dla każdego uczestnika jest: 
Bon na pakiet badań dla dzieci do 16 roku życia z około 65% zniżką
[Glukoza, Morfologia krwi (pełna), Mocz ogólny, ASO ilościowo, CRP, IgE całkowite, P/c. p.transglutaminazie tkankowej (anty-tTG) w kl. IgA met. ELISA, TSH, Witamina D metabolit 25(OH), Cholesterol całkowity] 
Termin realizacji do 30 czerwca 2015 r. Sieć Diagnostyka posiada ponad 400 placówek w całej Polsce.
 

Na pewno warto zapoznać się z informacjami o badaniach profilaktycznych dedykowanych dla dzieci, aby zadbać zawczasu o zdrowie całej rodziny. Zerknijcie, może zechcecie skorzystać.

20 komentarzy:

 1. Przydatny wpis :)
  Niestety zdobyć skierowanie na badania od lekarza to nie lada wyzwanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety jeszcze gorzej jest później dostać się do specjalisty.

   Usuń
 2. dokładnie- tzreba dbać o swoje zdrowie i badac się regularnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa ta kampania:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dokładnie, kampania jest świetna i na pewno przydatna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodatkowa wiedz o zdrowiu na pewno się przyda.

   Usuń
 5. Miło mi czytać tak ciepłe słowa,którymi darzysz swoje dziecko,ale to normalne,że dla każdej mamy - dziecko jest najważniejsze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow niezły konkurs :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kampania jest świetna i przydatna !!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ogólne założenia kampanii bardzo dobre i potrzebne. Ja jestem z tych mam co to zdrowie Dziecka traktuje za rzecz najważniejszą ale o siebie samą to już tak mniej dba ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znam to, ja jeszcze zawsze też męża próbuję zagonić do lekarza, a sama to już na końcu.

   Usuń
 9. Nie rozumiemy dlaczego lekarze mają takie niechętne podejście do zlecania dodatkowych badań dla maluchów. Często rodzice narzekają, że lekarz potraktował ich jak przewrażliwionych na punkcie swojej pociechy. Prawda jest taka, że sporo lekarzy leczy masowo a nie indywidualnie :/
  Korzystamy z sieci tych laboratoriów i jesteśmy zadowolone :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa kampania.Musze popatrzeć gdzie w mojej okolicy jest ta placówka.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziecko powinno być badane raz w roku i na tą wiedzę powołaj sie przy następnej wizycie. Tylko w tym sposób można szybko wykryć jakieś nieprawidłowości i je leczyć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To co chcieliśmy zbadać, to oczywiście zbadaliśmy. Ale lekarz decyduje jakie badania zrobić, a często jednak trzeba samemu coś sugerować.

   Usuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.