czwartek, 2 kwietnia 2026

"Basia i jedzenie" i "Basia i zagadki wszechświata..."

Dzisiaj mam dla Was aż dwie piękne i nowe książki z serii Basia.


Tytuł: Basia i jedzenie /Basia i zagadki wszechświata. Supermoce zwierząt

Autor: Zofia Stanecka

Ilustrator: Marianna Oklejak

Stron: 24

Rok wydania: 2026

Wydawnictwa HarperCollins



Moja recenzja:

Obie książki są w twardych oprawach z zaokrąglonymi, bezpiecznymi rogami.

Basia i jedzenie 

Na początku z Basią poznajemy piramidę żywnościową. Okazuje się też, że każde z dzieci lubi jeść co innego. Rozmowy o żywieniu fascynują Basię, która rozpoczyna budowę własnej piramidy żywieniowej. Do tego wszystkiego dojdą również wspomnienia rodziców Basi, co oni jedli lub nie jedli, gdy byli mali. Basia jak zwykle stawia na rodzinne rozmowy, z których bardzo dużo można się dowiedzieć.

To bardzo ciekawa historia o tym, że głód może zaspokoić różne jedzenie. Ta książka to na pewno dobry początek na rozmowy o tym, co jest zdrowe i czego warto jeść więcej. 





Basia i zagadki wszechświata. Supermoce zwierząt

Tym razem Basia udaje się na wieś do Babci Krystyny i Dziadka Henryka. Leżąc w ogrodzie, dostrzega pająka i woła na pomoc dziadka. Okazuje się, że nie ma się czego bać, a sam pająk obdarzony jest "supermocami". Dziadek opowiada Basi o umiejętnościach pająków, czyli przede wszystkim o ich zdolnościach do chodzenia po ścianach i wytwarzaniu superwytrzymałej nici.

Dalej Basia dowiaduje się więcej o mrówkach, krecie, nietoperzu czy sowie. To opowiadanie, które zaciekawia i przybliża otaczający nas świat. Warto poczytać, a potem rozejrzeć się wokół siebie i może wtedy dostrzec jeszcze więcej niż do tej pory.



Czy mamy tu jakichś fanów Basi?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.