piątek, 27 września 2013

Produkty LaciBios Femina - recenzja.

Dla mnie, jak pewnie i dla każdej kobiety, zdrowie intymnej jest ważnym aspektem życia.
By o nie zadbać zajrzałam ostatnio na portal ZdrowieIntymne.pl, a następnie zaczęłam stosować produkty LaciBios Femina:
 

Płyn do higieny intymnej LaciBios Femina
Żel do okolic intymnych LaciBios Femina
Doustny probiotyk ginekologiczny Lacibios Femina
 


Płyn do higieny intymnej LaciBios Femina  
 
 
LaciBios femina Protecta specjalistyczny płyn do higieny intymnej o pH 3,5 – skutecznie łagodzi podrażnienia błon śluzowych, daje uczucie komfortu i świeżości. Wzmacnia naturalny system ochronny błon śluzowych. Łagodzi stany zapalne oraz przyspiesza gojenie się mikrourazów. Przebadany dermatologicznie i alergologicznie. Zawiera specjalnie dobrane składniki myjące o bardzo delikatnym działaniu (detergenty cukrowe, betaina). Jest wolny od SLS, SLES, PEG, parabenów i innych substancji drażniących, dzięki temu nie wywołuje podrażnień i reakcji uczuleniowych. LaciBios femina Protecta myje, łagodzi podrażnienia, odświeża, likwiduje swędzenie, pieczenie i daje uczucie komfortu. Płyn do higieny intymnej LaciBios femina Protecta przeznaczony jest do codziennego stosowania dla kobiet wrażliwych, podatnych na alergie, poszukujących płynów delikatnych, naturalnych, hypoalergicznych, dla kobiet borykających się z dolegliwościami okolic intymnych, w tym w szczególności przy nawracających dolegliwościach układu moczowo-płciowego oraz w każdej sytuacji pojawienia się podrażnienia lub uczucia dyskomfortu w okolicach intymnych.
  
 
 
 
Wyniki badania aplikacyjnego przeprowadzonego wśród kobiet stosujących specjalistyczny płyn do higieny intymnej LaciBios femina Protecta wykazały, że ponad 90% kobiet zauważyło poprawę stanu swojego zdrowia intymnego, a aż 60% badanych wskazało na ustąpienie nieprzyjemnego zapachu okolic intymnych.
Specjalistyczny płyn do higieny intymnej dla kobiet
Skutecznie łagodzi podrażnienia błon śluzowych, daje uczucie komfortu i świeżości. Eliminuje nieprzyjemne zapachy. Wzmacnia naturalny system ochronny błon śluzowych. Łagodzi stany zapalne oraz przyspiesza gojenie się mikrourazów.
LaciBios femina Protecta specjalistyczny płyn do higieny intymnej dla kobiet :
 • To podwójna ochrona przed drobnoustrojami.,
 • To naturalne składniki.
 • Jest przebadany dermatologicznie i alergologicznie
 • Nie wysusza delikatnej skóry okolic intymnych.
 • Jest bezpieczny i niepowodujący podrażnień. Wolny od SLS, SLES, PEG, parabenów.
 • Jest odświeżający i kojący.
Pojemność: 150 ml


 
 
Wskazania:

- dla kobiet wrażliwych, podatnych na alergie,
- w każdej sytuacji, w której pojawia się podrażnienie lub dyskomfortu w okolicach intymnych
- do codziennego mycia okolic intymnych w trosce o trwałe zdrowie intymne
 
  
 
Skład i Sposób użycia znajdziecie TUTAJ.
 
 
 
Żel do okolic intymnych LaciBios Femina
 
  
 
 
LaciBios femina żel do codziennej pielęgnacji skóry okolic intymnych – skutecznie łagodzi podrażnienia błon śluzowych, wspomaga powrót do zdrowia w przypadku infekcji pochwy oraz hamuje rozwój patogennej flory, zapobiegając tym samym nawrotom przykrych dolegliwości. Daje też niezwykłe uczucie świeżości i czystości. Żel LaciBios femina może być również stosowany jako uzupełnienie postępowania w przypadku terapii infekcji układu moczowo-płciowego.
  
 
 
 
Preparat zawiera naturalne składniki dzięki czemu jest hypoalergiczny, nie uczula, nie wywołuje podrażnień. Jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, w okresie połogu i karmiących piersią. LaciBios femina żel do codziennej pielęgnacji skóry okolic intymnych dzięki właściwościom nawilżającym i regenerującym może być stosowany w sytuacjach nadmiernej suchości okolic intymnych wywołanych czynnikami różnego pochodzenia. Badania prowadzone wśród kobiet stosujących LaciBios femina żel do codziennej pielęgnacji okolic intymnych, wykazały, że 80% kobiet zauważyło zdecydowaną poprawę stanu zdrowia intymnego. U ponad 90% kobiet skóra okolic intymnych była lepiej nawilżona, a 40% kobiet potwierdziło zniknięcie nieprzyjemnego pieczenia i swędzenia.
Skutecznie łagodzi podrażnienia błon śluzowych, wspomaga powrót do zdrowia w przypadku dolegliwości dróg rodnych oraz hamuje rozwój patogennej flory, zmniejszając ryzyko przykrych dolegliwości. Daje niezwykłe uczucie świeżości i czystości.
LaciBios femina żel do pielęgnacji skóry okolic intymnych:
 • Posiada optymalne pH (4,5) oraz aktywne substancje , które gwarantują potrójną ochronę –przeciwbakteryjną, przeciwgrzybiczą
 • i przeciwpierwotniakową.
 • Jest przebadany przez lekarzy ginekologów
 • Jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, w okresie połogu i karmiących piersią
 • Zawiera naturalne składniki i jako jedyny żel na rynku do pielęgnacji skóry okolic intymnych jest wolny od: SLS, SLES, PEG, parabenów, sztucznych substancji zapachowych
 
Pojemność: 30ml
 
 
Wskazania:
 

- w celu łagodzenia podrażnień okolic intymnych
- w sytuacjach nadmiernej suchości okolic intymnych wywołanych czynnikami różnego pochodzenia
 
  
 
Skład i Sposób użycia znajdziecie TUTAJ.
 
 
 
Doustny probiotyk ginekologiczny Lacibios Femina
 
   
 

LaciBios® femina zawiera wyjątkową kompozycję 2 starannie dobranych szczepów bakterii kwasu mlekowego, które pomagają przywrócić i utrzymać prawidłową florę bakteryjną układu moczowo-płciowego kobiety. Fizjologiczna mikroflora układu moczowo-płciowego jest zróżnicowana w poszczególnych okresach życia kobiety i ściśle uzależniona od jej zdrowia, aktywności i wieku.
 
Zaburzenia równowagi fizjologicznej mikroflory układu moczowo-płciowego mogą stać się przyczyną stanów zapalnych związanych z niekontrolowanym namnożeniem się bakterii chorobotwórczych, co może prowadzić do rozwoju szeregu dolegliwości: bakteryjnego zakażenia pochwy (waginozy bakteryjnej), drożdżyc, nawrotowych zakażeń dróg moczowych. Dolegliwościom tym towarzyszą zwykle przykre dolegliwości w postaci upławów, świądu, pieczenia. Obniżają one komfort i jakość życia kobiety. Statystycznie każda kobieta przynajmniej raz w swoim życiu narażona jest na wystąpienie jednej z tych przykrych dolegliwości.
  
 
 

Do czynników, które sprzyjają zaburzeniom równowagi mikroflory układu moczowo-płciowego kobiety można zaliczyć terapię antybiotykową, środki antykoncepcyjne, zmiany pH pochwy (np. po miesiączce), zaburzenia immunologiczne, zaburzenia miesiączkowania, cukrzycę, okres menopauzy, niewłaściwą higienę intymną, jak również indywidualne, fizjologiczne predyspozycje niektórych kobiet. Uzupełnienie składu mikroflory układu moczowo-płciowego kobiety o specjalnie wyselekcjonowane bakterie z rodzaju Lactobacillus, które posiadają zdolność kolonizacji nabłonka pochwy i układu pokarmowego, jest szczególnie ważne dla utrzymania prawidłowego pH pochwy kobiety, równowagi mikrobiologicznego środowiska pochwy, które stanowią podstawę zdrowia intymnego kobiety.
 
LaciBios femina uzupełnia i utrzymuje właściwą mikroflorę układu moczowo-płciowego i pokarmowego kobiety. Unikalna technologia produkcji chroni bakterie kwasu mlekowego przed działaniem kwasu żołądkowego. Preparat pomaga przywrócić właściwą florę bakteryjną układu moczowo-płciowego i pokarmowego po kuracji antybiotykowej. Regularne stosowanie preparatu korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu moczowo-płciowego kobiety, dba o zdrowie intymne kobiety.
 
 
 

Opakowanie: 10 kapsułek
 

 
Wskazania do stosowania:
 
 • osłonowo w trakcie stosowania antybiotyków oraz po zakończeniu ich stosowania dla odbudowania właściwej mikroflory i pH układu moczowo-płciowego kobiety,
 • osłonowo w trakcie stosowania preparatów przeciwgrzybicznych, przeciwrzęsistkowych oraz po zakończeniu ich stosowania,
 • w celu odbudowania i utrzymania prawidłowej mikroflory i pH pochwy zaburzonych wystąpieniem czynników innych niż terapia antybiotykowa,
 • w okresie menstruacji i po jej zakończeniu,
 • dla kobiet stosujących antykoncepcję (w tym hormonalną) (substancje plemnikobójcze (nonoxynol-9) nie wpływają na działanie preparatu),
 • dla kobiet w ciąży, po połogu, karmiących piersią,
 • dla kobiet uczęszczających na basen, korzystających z sauny, jacuzzi,
 • w okresie wakacji, przy zmianie miejsca pobytu,
 • dla diabetyczek,
 • dla kobiet często podróżujących,
 • dla kobiet w okresie menopauzy,
 • przed i po zabiegach w obrębie układu moczowo-płciowego, w tym zabiegu usunięcia nadżerki.
 
Skład i Sposób użycia znajdziecie TUTAJ.
 
Moja opinia:
  
By zapewnić sobie pełen komfort stosowałam wszystkie trzy produkty kompleksowo.
Zacznę od płynu do higieny intymnej, który używałam codziennie. Wygodna pompka ułatwia jego używanie. 
 
 
Płyn jest w postaci bezbarwnego, rzadkiego żelu. Dobrze się pieni i zapewnia uczucie odświeżenia. Zapach neutralny. Ostatnio używałam płynu AA, który nie spisywał się najlepiej. Na szczęście LaciBios femina i jego skład nie zawiódł mnie i wszystko wróciło do normy.
 
Wakacyjne upały przekonały, a nawet zmusiły mnie do używania żelu. Znajduje się on w poręcznej tubce zamykanej na klik. Jest bezbarwny i zapewnia nawilżenie oraz łagodzi podrażnienia.
 
 

Do wszystkiego dołączyłam 10-dniową kurację probiotykiem. Kapsułki są bardzo małe, bezsmakowe i bezzapachowe. Nie stwarzają problemu przy połykaniu i można je stosować o dowolnej porze dnia.  
 

Z efektów jestem zadowolona, wszelki dyskomfort minął i został w pełni ukojony. Obecnie nadal używam płynu do higieny intymnej Lacibios Femina, by zapewnić sobie ochronę przeciwbakteryjną i przeciwgrzybiczą.
 
  
 
Zapraszam również Was na portal ZdrowieIntymne.pl
 
  
 

A jakie Wy środki stosujecie do higieny intymnej?

13 komentarzy:

 1. Dzięki za recenzję, ciekawe i przydatne info
  pozdrawiam

  http://aniatestujeprodukty.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Lacibios Femina to świetne produkty !

  OdpowiedzUsuń
 3. a właśnie zastanawiałam się nad tymi tabletkami :) chyba kupię

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne kosmetyki i super kapsułki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. na szczescie nie mam potrzeby uzywac takich rzeczy ale zawsze sie moze przydac;P

  OdpowiedzUsuń
 6. już jakiś czas temu zwróciłam uwagę na ten płyn, wydaje się być świetny!

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny i bardzo przydatny post dla nas kobiet:)
  Ostatnio zastanawiałam się nad tymi produktami i teraz chyba się skusze:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Też używam od jakiegoś czasu płynu lacibios femina. Moim największym problemem był zapach okolic intymnych, który mnie się wydawał dość przykry, pomimo tego że zawsze bardzo dbam o higienę i było to dla mnie mega krępujące. Teraz jest ok. Mam wrażenie, że teraz zapach jest w zasadzie neutralny i niewyczuwalny.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja i płynu używam, i też probiotyk teraz jest grany, bo jakieś upławy mi się pojawiły po wizycie w basenie.

  OdpowiedzUsuń
 10. fajny, ja mam ten w żelu i jestem bardzo zadowolona...zabieram go ze soba na basen i w koncu nie mam problemów po chlorze

  OdpowiedzUsuń
 11. Może trudno w to uwierzyć, ale ja do tej pory myłam się zwykłym mydłem. Dopiero moja przyjaciółka mnie namówiła, żebym spróbowała tego lacibiosu do higieny intymnej i nie mogę uwierzyć, że to aż taka różnica jest. Przede wszystkim mam wrażenie, że zdecydowanie dłużej utrzymuje się po myciu uczucie świeżości. Jakoś też mniej mam wszelkiego rodzaju podrażnień, pieczenia. No i jest też niesamowita różnica w zapachu. Super.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.